View Single Post
Old 04.21.2018, 09:11 PM   #12461
The Soup Nazi
invito al cielo
 
The Soup Nazi's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Del Boca Vista
Posts: 18,029
The Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's assesThe Soup Nazi kicks all y'all's asses
Ornette Coleman Quartet and with Primetime Masonic Theater San Francisco 12 November 1994 aud *reseed*

Bern Nix / Jim Nolet Quartet Middle East Cambridge, MA 25 March 1991 aud cass master

Amiri Baraka And The Advance Workers 1977-11-03 Berlin, GERMANY Jazztage, 2. Konzert fm

Globe Unity 76 1976-11-04 Berlin, Germany Jazztage fm

Taylor Ho Bynum Trio and Quartet 25 March 2005 The New Artists at Large Gallery Hyde Park, MA audience recording

William Parker's Music and the Shadow People May 26, 2001 Poschiavo, Switzerland audience recording

William Parker - Curtis Mayfield: Inside Song ICA Boston, MA April 2, 2002 aud cass master

William Parker solo Zeitgeist Gallery Cambridge, MA 7 August 2002 aud cass master

William Parker Trio Meditations on a Sunrise (Setting) ICA Boston, MA 27 June 2003 aud DAT master

William Parker Quartet April 7, 2007 Houston, TX DiverseWorks audience

charlie haden's liberation music orchestra - berlin 1982-11-04
__________________

GADJI BERI BIMBA GLANDRIDI LAULI LONNI CADORI GADJAM A BIM BERI GLASSALA GLANDRIDI E GLASSALA TUFFM I ZIMBRA

 
The Soup Nazi is offline   |QUOTE AND REPLY|